3/19/2019 26

Wizyta u Trychologa. Jestem na TAK!



Włosomaniactwo stało się w obecnych czasach bardzo popularne. Dbamy o nasze włosy, używamy rożnych szamponów, olejków, a nawet suplementów, które gwarantują nam idealny porost i strukturę włosa. Dziewczyny na blogach chwalą się swoimi włosami i radami, jak sprawić by były piękne i mocne. Nic w tym dziwnego, bo włosy to atrybut kobiecości. Czasem jednak szampon,  odżywka czy tabletki nie do końca się sprawdzają, a włosy dalej wypadają garściami. Co wtedy? Może warto udać się do specjalisty?





Kim jest Trycholog?

Zadaniem Trychologa  jest dokładna analiza stanu skóry głowy, cebulek włosów, schorzeń związanych ze skórą głowy( łupież, łuszczyca, atopowe lub łojotokowe zapalenie skóry głowy, łysienie). Ustala on również przyczyny wypadania włosów oraz dobiera odpowiednią i indywidualną pielęgnację. Warto pamiętać, że Trycholog nie jest lekarzem,  jest on natomiast specjalistą zajmującym się skórą głowy oraz włosami.



Kiedy udać się do Trychologa?

Trychologa warto odwiedzić, gdy zaobserwujemy na swojej skórze głowy zmiany tj. suche płatki łupieżu z oleistą substancją pod paznokciami w wyniku podrapaniu się po głowie; zaczerwienienie; skupiska krostek. Badanie trychologiczne powinien wykonać każdy, kto zauważy nadmierne wypadanie włosów (wypadanie włosów to proces fizjologiczny mówimy, więc o zmianie i nadmiernej ilości gubienia włosów). Na podstawie wykonanego badania Trycholog może skierować daną osobę do specjalisty, dzięki czemu można wykryć daną chorobę, czy dolegliwość już w wczesnym etapie rozwoju. 



Jak wygląda badanie trychologiczne?

W dniu wizyty u Trychologa nie powinniśmy myć głowy- zróbmy to dzień wcześniej. Badanie przeprowadzone przez specjalistę jest nieinwazyjne i bezbolesne.

Najpierw Trycholog zbiera od pacjenta wywiad na temat stanu zdrowia, aktualnego leczenia, przebytych chorób i prowadzonego trybu życia. Warto, więc na taką wizytę zabrać wyniki badań robione w ostatnim czasie lub inną dokumentacje medyczną. 

Dobry gabinet wyposażony jest w sprzęt m.in mikroskop stereoskopowy, który powiększa obraz wielokrotnie. Widzimy przejrzyście i dokładnie powiększenie obrazu skóry głowy i  cebulek włosowych. 

Przeprowadzanym badaniem jest również analiza składu pierwiastkowego włosa. Obserwacja ta pozwala na oznaczeniu nieprawidłowości diety oraz niedoborach żywieniowych, które mogą być źródłem wielu problemów. 




Trychologia - zabiegi

Zabieg trychologiczny polega na oczyszczeniu skóry głowy, łagodzeniu podrażnionych miejsc, odżywieniu, nawilżeniu oraz pobudzaniu krążenia. Przykładami takich zabiegów, z którymi możecie się spotkać to: mezoterapia igłowa głowy, infuzja tlenowa, darsonwalizacja, ultradźwięki i masaż trychologiczny.


Jeśli chodzi o cennik takiej wizyty to sprawdziłam kilka miejsc, które oferują usługi trychologiczne.  Wizyta + badanie trychologiczne + zalecenia to koszt 60-100 zł. Natomiast cena jednego zabiegu o których wspominałam wyżej to koszt 200-400 zł.



------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Ja jeszcze nie miałam możliwości skorzystania z wizyty u Trychologa, ale bardzo chciałabym obejrzeć mój stan skóry głowy i włosów pod specjalistycznym mikroskopem. Myślę, że koszt 100zł, gdzie mamy- wizytę + badanie + zalecenia, nie jest dużą ceną. Jeśli będę miała jakieś niepokojące dolegliwości to na pewno zwrócę się do tego specjalisty. Skóra głowy, jak i włosy są ważnym elementem zdrowia oraz  zaletą płci pięknej, więc warto o nie dbać. 


Jeśli interesujecie się takim badaniem warto zapytać w Aptece. Czasami organizują dni ze specjalistami (pielęgniarką, kosmetologiem, tech. farmacji), gdzie mamy możliwość przetestowania różnych rzeczy, a nawet rozwiania swoich wątpliwości zadając pytania. Te osoby służą swoją radą i chętnie pomogą. Byłam już na analizie swojej skóry twarzy, który organizowała Apteka. Może uda mi się w najbliższym czasie skorzystać z usług Trychologa. Kto wie ;)





Korzystałyście z usług Trychologa? 
Jak wspominacie tą wizytę? 


PS: Proszę dajcie znać w komentarzu, czy stosować pogrubienia czcionki w tekście. Mowa tutaj o zaznaczeniu najważniejszych informacji w artykule. Będę wdzięczna za poradę ;)



26 komentarzy:

  1. Świetny wpis ! Marzy mi się taki kurs z tej dziedziny 😉

    OdpowiedzUsuń
  2. myslalam o tym aby wybrać się do trychologa a po TWoim poscie chyba sie skuszę

    OdpowiedzUsuń
  3. Nigdy nie byłam u trychologa, więc ciężko mi się wypowiedzieć, ale myślę, że to fajna opcja :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Nie byłam nigdy na takiej wizycie:)

    OdpowiedzUsuń
  5. Interesujący post, teraz będę szukać trychologa w mojej okolicy :-)

    OdpowiedzUsuń
  6. Miałam okazję być u trychologa i zgodzę się z tobą, że warto się wybrać !

    OdpowiedzUsuń
  7. Miałam kiedyś takie badanie, ale w formie konsultacji a nie wizyty lekarskiej.

    OdpowiedzUsuń
  8. Thanks for the useful review! 🌹🌹🌹

    OdpowiedzUsuń
  9. Nigdy nie miałam okazji być u trychologa :D

    OdpowiedzUsuń
  10. Excellent post (as always)!Thank you very much :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Bardzo ciekawy wpis. Nigdy nie byłam u tego typu specjalisty, ale warto byłoby kiedyś skorzystać.
    Pozdrawiam ciepło :)

    OdpowiedzUsuń
  12. Ja jeszcze nigdy nie byłam. A co do pogrubień to jestem na TAK :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Tak sobie myślę że gdybym miała poważne problemy ze skórą głowy i włosami to oczywiście wybrałabym się do tego specjalisty. Narazie jednak moje włosy nie wymagają interwencji. Co do pogrubień, na kursie seo mawiali, że pogrubienia są wręcz wskazane, aby czytelnik łatwiej mógł orientować się w tekście. Mi to osobiście nie przeszkadza:)
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

    OdpowiedzUsuń
  14. JA jeszcze nigdy nie byłem :)

    OdpowiedzUsuń
  15. Nie byłam jeszcze u trychologa, ale tak z ciekawości wybrałabym się na wizytę.

    OdpowiedzUsuń
  16. Nie byłam na takiej wizycie :)

    OdpowiedzUsuń
  17. Nigdy nie byłam u trychologa. Niby nie mam problemów z włosami, jednak moje
    są wyjątkowo słabe z tendencją do niszczenia, może specjalista mógłby mi
    coś podpowiedzieć co zrobić w takiej sytuacji :)
    Pozdrawiam ciepło ♡

    OdpowiedzUsuń
  18. Byłam ale jako współtowarzysz mojego Męża, który zmaga się z dziwną przypadłością zapalenia mieszków włosowych własnie na głowie. Żaden trycholog (byliśmy u 4 w różnych miastach) nie jest w stanie określić przyczyny, czy zmniejszyć objawów. Teraz udajemy się do klinki do Warszawy, zobaczymy co tam powiedzą :) Ale jeżeli znów nic - to ja szczerze mówiąc zbyt pozytywnie nie będę nastawiona :)

    OdpowiedzUsuń
  19. Ja też nie byłam jeszcze u trychologa, ale też nie miałam takiej potrzeby.

    OdpowiedzUsuń
  20. Szczerze mówiąc pierwsze słyszę, jednak czytając tego posta, trochę przypomina mi to moje wizyty u dermatologa ;)

    OdpowiedzUsuń
  21. Myślę, ze z trychologiem jest tak, jak z każdym innym specjalistą i trzeba trafić na kogoś dobrego. Nie byłam nigdy, na razie nie muszę i mam nadzieję, że tak pozostanie :)

    OdpowiedzUsuń
  22. Też się będę musiała wybrać. Wczesniej chyba słyszałam ten termin.

    OdpowiedzUsuń
  23. Nie slyszałam nawet o kimś takim jak trycholog

    OdpowiedzUsuń
  24. Fajne że wyjaśniła kim jest trycholog to dość ważne :) bardzo przydatny post i z chęcią się wybiorę do takiego specjalisty :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz i obserwacje. Miło,że doceniasz mój czas i pasje .

Copyright © 2017 Chabrowe wariacje