2/21/2019 4

Czym różni się wypadek samochodowy od kolizji? + oświadczenie sprawcy kolizji do pobraniaPraca, zajęcia na Uczelni, czy różnorakie kursy skoncentrowane na Podkarpaciu w rożnych rejonach otwierają drogę do kariery, ale i przysparzają wielu problemów z komunikacją. Jestem dorosłą, niezależną kobietą, dla której posiadanie auta to priorytet. Codziennie uświadamiam sobie jakim dobrym krokiem w moim życiu było zdanie egzaminu na prawo jazy i kupienie samochodu. Uwielbiam moje małe, zgrabne autko i nie wyobrażam sobie żeby było inaczej. 

Dzisiaj mam dla Was ważny post. Ja, jak i Wy w swoim życiu spotkaliśmy się z różnymi wypadkami drogowymi, a nawet kolizjami. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy jak możemy w takiej sytuacji zareagować. Sama miałabym z tym problem. Stres, podenerwowanie na pewno nie są pomocne w porozumieniu się z drugim kierowcą, dlatego mam dla Was , jak i również dla siebie oświadczenie. które możecie pobrać, wydrukować i włożyć do schowka w aucie. WYPADEK SAMOCHODOWY wg. ustawy ,, Prawo o ruchu drogowym'' jest to zdarzenie w wyniku którego osoba poniosła śmierć lub doznała jakichkolwiek obrażeń ciała albo powstała szkoda w jej mieniu. Kwalifikacją wypadku samochodowego jest obrażenie ciała, które lekarz określił na ponad 7 dni. 

Gdy dochodzi do wypadku samochodowego należy jak najszybciej zawiadomić pogotowie ratunkowe oraz policje. Nie przestawiamy pojazdów, a miejsce wypadku stosownie zabezpieczamy. Policja sporządza należyte dokumenty, zaś osoby poszkodowane wymieniają się danymi w celu ubiegania się o   odszkodowanie po wypadkuKOLIZJA jest to zdarzenie komunikacyjne, w którym ucierpiały jedynie pojazdy w nim biorące udział, lub jeden z uczestników doznał obrażeń ciała, które powodują naruszenie czynności narządu ciała lub destabilizacje zdrowia trwającą poniżej 7 dni. 

W przypadku kolizji po dojściu do porozumienia między kierowcami należy usunąć pojazdy z drogi, jak również pozbierać części samochodu, które w wyniku zaistniałej sytuacji mogą zagrażać bezpieczeństwo ruchu na drodze. Ważną kwestią jest sporządzenie odpowiedniego oświadczenia. 
OŚWIADCZENIE SPRAWCY KOLIZJI  → POBIERAMMiałyście kiedyś styczność z kolizją samochodową?
Kto pobrał, wydrukował oświadczenie?

4 komentarze:

 1. Jako świeżo upieczony kierowca nie zdążyłam kiedyś zahamować i wjechałam w kufer poprzedzającego mnie samochodu. Co więcej, odpadł mu zderzak! Kierowca wysiadł, zapakował zderzak do środka a widząc moje przerażenie oznajmił spokojnie, że jego samochód to jeżdżący złom ( nie dało się tego ukryć), więc prędzej czy później zderzak i tak by odpadł. Pan bardzo się spieszył, więc ledwo wydukalam przeprosiny a jego już nie było :)) Pozdrawiam serdecznie i życzę bezpiecznej jazdy ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. Poruszyłaś bardzo ciekawy i ważny temat.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam oświadczenie zawsze w samochodzie, chociaż- odpukać, nie było mi jeszcze potrzebne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Poruszasz niezwykle ważny temat! Dobrze znać to rozróżnienie i jakie działania należy podjąć. Sami z Mężem (a jeszcze wtedy Narzeczonym), mieliśmy wypadek, nie z naszej winy. Okropne przeżycie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz i obserwacje. Miło,że doceniasz mój czas i pasje .

Copyright © 2017 Chabrowe wariacje