6/13/2018 12

Pozycjonowanie stron, czyli o czym Blogerze powinieneś wiedzieć.Blogowy świat to tylko namiastka mojego życia- moich planów, sukcesów, ale też przemyśleń. Typowy lifestyle, który bardzo często pojawia się w blogosferze. Piszę, poświęcam swój czas i miło mi jak widzę nowe komentarze, obserwacje i wiadomości z zapytaniami w e-mailu. Cieszę się, że to moje hobby ma sens. Czasem jednak nie wszystkie moje notki wyświetlają się na głównej stronie Google, przez co nowi czytelnicy nie mają do nich dostępu. Czemu tak się dzieje? Jak to zmienić?

Chodzi tutaj głownie o pozycjonowanie stron, a mam na myśli wszelkie zabiegi, które zmierzają do wyświetlenia mojej strony w wyszukiwarce na najwyższym poziomie. Wpisujemy daną frazę w wyszukiwarce i czekamy na rezultat. Na samej górze widnieją strony najlepiej zoptymalizowane, dlatego wiele firm zleca optymalizacje swoich stron specjalistom. Warto pamiętać, że sami możemy podjąć kroki, aby zyskać ten sukces. Podam Ci kilka przykładów, z których Ja korzystam. 


Moja lista 6ciu kroków, które pomogą Ci w optymalizacji strony:
1. Regularnie publikuj użyteczne treści.
Blogowanie wymaga cierpliwości, co w dalszej kolejności wpływa na regularność. Pisząc często posty zdobywasz więcej czytelników, a to sygnał dla wyszukiwarki, że Twoje teksty są użyteczne. Trzymaj się harmonogramu, wybierz dogodny dzień i porę. Czytelnik zorientuje się, kiedy ma zajrzeć na Twoją stronę. 


2. Systematycznie zarządzaj komentarzami.
Odpowiadając  na komentarze czytelników wyrażasz w ten sposób budzący do nich szacunek. Komentarze to również przedłużenie do Twojego tekstu i okazja do aktualizacji wpisu. Pamiętaj o regularnym usuwaniu spamu- tekstów, które nic nie wnoszą do Twojego bloga. 


3. Komentuj posty na innych blogach.
Doceniaj pracę innych blogerów. Komentuj ciekawie i sensownie. Daj się poznać nowym użytkownikom blogosfery. 


4. Podlinkowuj posty na swoim blogu między sobą.
Trudno w jednym wpisie przekazać całą wiedzę na dany temat czytelnikowi. Warto więc posilić się swoimi wcześniejszymi notkami. Dodać uzupełnienie, wskazać dany produkt, który ma powiązanie z obecnym tekstem. W ten sposób łatwiej dostać się do wartościowych zakamarków Twojego bloga.


5. Ułatw czytelnikowi dostęp do Twoich treści, postaw na socialmedia.
Działaj regularnie w swoich socialmediach. załącz do swojej strony odnośniki do Fb, Ig, Google +. Publikuj tam regularnie swoje notki, dołącz zdjęcie, video. Udostępniaj wartościowe dla Ciebie treści innych blogerów. Doceń pracę innych, karma wraca. 


6. Dodaj zdjęcie, video do utworzonej notki. 
Dobre zdjęcie przykuwa wzrok, zachęca do pozostania na dłużej. Zwróć uwagę na rozmiar, jakość i podpis zdjęcia. Jeśli mam możliwość załącz video- w statystykach zwiększa to czas spędzony na Twoim blogu, ale jest też ciekawą formą przekazu. 


Znacie tematykę pozycjonowania stron? Podzielcie się ze mną swoimi sposobami.


12 komentarzy:

 1. Ja najczęściej staram się stosować do punktu pierwszego, aczkolwiek teraz robię przerwę na krótki czas :)
  Pozdrawiam ♥ wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Im częściej piszemy posty tym na pewno mamy więcej wejść. Ale latem jest z tym gorzej :)
  Fajne porady :)
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam, że nie zastanawiam się nigdy nad tym aby jakoś szczególnie promować bloga, nie prowadzę fb, nie dodaję postów zbyt często. Po prostu gdy mam czas to również zaglądam na strony swoich odwiedzających :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja ostatnio mam największy problem z regularnym zaglądaniem do innych ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajne rady choć czaem trudno jest się go wszstkich dostosować. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Proste i sprawdzone rady. Dla cierpliwych. Strona w dużym topniu pozycjonuje się sama, potrzeba jednak czasu i systematyczności :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przydatne i ciekawe porady! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny post. Staram się stosować do tych punktów. Niestety z czasem ciężko więc nie zawsze udaje mi się wrzucić post. Pozdrawiam Cię serdecznie .

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz i obserwacje. Miło,że doceniasz mój czas i pasje .

Copyright © 2017 Chabrowe wariacje